W jakiej sytuacji rosną możliwości przewodzenia prądu przez półprzewodniki?

Większość osób twierdzi, że znakomicie rozumie, co to w praktyce są metale. W praktyce jednak metalami można by nazwać dużą część pierwiastków, z których tylko część pasuje do stereotypu twardego i ciężkiego surowca.
Oczywiście metale cechują się tym, że mogą przewodzić prąd elektryczny i posiadają dosyć wysoką temperaturę topnienia.

Ich następną właściwością jest to, że mogłyby korodować, ale czas takiego procesu jest oczywiście różny w wypadku różnorodnych pierwiastków. Niektóre z nich rdzewieją tak prędko, że jest to dosłownie niezauważalne w normalnych warunkach. Ogromną zaletą znacznej grupy metali jest to, że można im nadać dosłownie jakikolwiek kształt. W temperaturze pokojowej niemal każdy metal jest w stanie stałym, jedynym fenomenem jest naturalnie rtęć. Jedynie 23 pierwiastki (z obecnie znanej liczby 111) nie są metalami. Pierwiastki te, ze względu na ich gęstość, rozróżnia się na ciężkie i lekkie. Przez wzgląd na umieszczenie na tablicy Mendelejewa, metale można by również podzielić na przejściowe oraz metale grup głównych.
wycena majątku

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

Składniki lekkie, m.in.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-pożarowa/centrale-zasilająco-sterujące/) do przejrzenia. Znajduje się tutaj wiele cennych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

german czy krzem przewodzą prąd elektryczny o wiele gorzej niż metale, jednak zdecydowanie korzystniej niż niemetale. W chemii mają one nazwę półmetali, czyli półprzewodników. Zdolności przewodzenia energii elektrycznej półprzewodników rosną wraz z ich temperaturą. Zupełnie inaczej jest wtedy, kiedy pierwiastki będą zanieczyszczone przez atomy odmiennego rodzaju pierwiastka. Funkcjonuje także kontrolowany proces zanieczyszczania o nazwie domieszkowanie. W przeciwieństwie do metali nieszlachetnych te szlachetne, czyli m.in.

złoto, srebro, czy też platyna w normalnych uwarunkowaniach nie wchodzą w reakcję z tlenem. Wyłącznie tytan czy też beryl, jako metale odporne na różnego typu czynniki atmosferyczne, są stosowane na budowach.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,